• NARODOWE CZYTANIE

• 9 września 2020 r. odbyła się 9 edycja Narodowego Czytania zorganizowana przez Prezydenta RP. Podczas tegorocznej edycji czytaliśmy lekturę Juliusza Słowackiego pt.: „Balladyna”.  Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury i Turystyki w Pruchniku wraz ze Stowarzyszeniem Ziemi Pruchnickiej. Spotkaliśmy się w plenerze w pruchnickim parku. W akcję włączyli się uczniowie naszej szkoły: Błażej Drelinkiewicz, Kornelia Tuleja, Julia Szkoła oraz Emilka Szejnar- Sowa, którzy odczytali fragment dramatu. Piękna pogoda i wspaniała sceneria w parku stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Dzieci otrzymały z rąk dyrektora CKSiT pana Krzysztofa Łuca pamiątkowe dyplomy. Symbolem „Balladyny” są maliny- soczystych malin nie zabrakło w tym kulturalnym wydarzeniu. Można było poczęstować się sokiem malinowym i plackiem z malinami. Uczniów przygotowywała pani Izabela Szkoła.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• Tegoroczne wakacje są już tylko wspomnieniem. Kolejny rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy mszą świętą o godzinie 8.00. Następnie, po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego w szkole, głos zabrała pani dyrektor, która serdecznie powitała zaproszonych gości: pana radnego - Stanisława Szkołę, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. W swoim przemówieniu podkreśliła jak ważny jest dla rozwoju uczniów powrót do nauki stacjonarnej. Zaznaczyła ponadto, że nauczanie zdalne nie zastąpi bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Na koniec dodała również, że bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz pracowników jest priorytetem.  Zachęcała  do zapoznania sie z opracowanymi procedurami bezpieczeństwa na terenie naszej placówki, których treść zamieszczona jest na stronie internetowej szkoły. Kolejnym punktem programu było pasowanie pierwszoklasistów. Po uroczystości uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami, koleżankami i kolegami.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.