• PALMA WIELKANOCNA

• Zgodnie z tradycją dzieci przedszkolne i szkolne, przy zaangażowaniu rodziców, wykonały Palmę Wielkanocną, która ozdobi wnętrze kościoła w Pruchniku Górnym. Serdeczne podziękowania dla pań Elwiny, Agnieszki i Eli.

• AKCJA KRUS PROPAGUJĄCA WYKAZ PRAC NIEBEZPIECZNYCH, KTÓRYCH NIE NALEŻY POWIERZAĆ DZIECIOM DO LAT 16

• W dniu 2.03.2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyło się spotkanie z Panią Małgorzatą Pyra - główną specjalistką do spraw prewencji w Jarosławiu na temat bezpiecznych prac i zabaw w gospodarstwie rolnym. Poinformowała ona uczniów o rożnego rodzaju zagrożeniach wynikających z pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Ostrzegła przed niebezpieczeństwami, które mogą spotkać dzieci podczas prac w gospodarstwie, zwłaszcza z ciągnikami i maszynami rolniczymi. W ramach spotkania dzieci z Oddziału Przedszkolnego, uczniowie klas od I - III oraz kl. IV (online) obejrzeli film pt. ,,Gra o zdrowie i bezpieczeństwo". Szczegółowo zostały omówione zagrożenia, jakie mogą spotkać w gospodarstwie rolnym oraz na swoich podwórkach. Przypomniano także, jak wykorzystywać i przechowywać substancje chemiczne. Wizyta przedstawicielki  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była powiązana z XI edycją Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  dla dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy". Hasło konkursu nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który KASA w tym roku. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Uczniowie otrzymali też kolorowanki oraz pamiątkowe broszury tematycznie związane z założeniami konkursu. Uczniom dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu i konkursie a Pani Małgorzacie Pyra za przekazanie tak cennych wiadomości.

• 8 MARCA DZIEŃ KOBIET

• Dzieci podczas zajęć świetlicowych przygotowały kwiatuszki i wręczyły Paniom i Panom - bo to przecież 10 marca Dzień Mężczyzny. Przedszkolaki natomiast wykonały piękne laurki w kształcie serduszka.