• "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

• W dniu 25 listopada w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Pluszowego Misia”. W tym wesołym dniu przedszkolaków czekało wiele atrakcji, zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały  historię Pluszowego Misia, oglądały bajki, prezentację przedstawiającą  ilustrację i imiona różnych misiów, bawiły się m.in. przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach oraz wcieliły się w małe niedźwiadki, wykonały prace plastyczne i techniczne. „Dzień Pluszowego Misia” w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Na zakończenie dzieci otrzymały baloniki oraz dyplomy „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

Izabela Szkoła

• Niepodległa do hymnu

• Narodowe Święto Niepodległości możemy także uczcić bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

• 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Dnia 5 listopada 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruchniku odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy II recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Święto Niepodległości 2020 - YouTube

• „Mała książka – wielki człowiek”

•  W tym roku projekt Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN objął naszych pierwszoklasistów - rozpoczynających edukację w szkole, stawiających swoje pierwsze  kroki w nauce czytania. Uczniowie otrzymali Wyprawkę Czytelniczą, która może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzać dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów.