• "DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ"

• 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji zostało przygotowane „Drzewo życzeń i pozdrowień”. Każdy mógł napisać życzenia koleżankom, kolegom, pracownikom szkoły na liściu i zawiesić na drzewku. W poniedziałek uczniowie klasy IV dostarczyli listy/liście adresatom.

• Turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Pruchnika i Prezesa KTS Strażak

• Nasze uczennice w dniu 19 listopada stanęły na podium w tenisie stołowym. Patrycja Węgrzyn zajęła 1 miejsce w swojej kategorii natomiast Kornelia Tuleja 2 miejsce. Ponadto Oliwia Szkoła zdobyła 4 miejsce a Laura Szkoła 5 miejsce. Do zawodów uczennice przygotowywał Pan Janusz Kozłowski. Gratulacje dla dziewczyn oraz trenera. Życzymy kolejnych sukcesów.

• SZKOLNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• Jednym z ważnych wyzwań współczesnej edukacji jest kształtowanie i pielęgnowanie u dzieci i młodzieży postaw obywatelskich. Kalendarz uroczystości szkolnych jest doskonałym do tego narzędziem - tradycyjnie już uczczono Święto Niepodległości poprzez zorganizowanie akademii. Słowem, piosenką , tańcem, a także dekoracjami przypomniano 123 letnią drogę Polski do odzyskania niepodległości. By pamięć o tych kartach historii trwała jak najdłużej przygotowano kotyliony. Nie zostały by one wykonane, gdyby nie pomoc i zaangażowanie Rodziców i dzieci, za co bardzo dziękujemy. Szczególnie ważne dla dzieci było otrzymanie DYPLOMU MAŁEGO POLAKA.

• „Szkoła do hymnu”

• 10 listopada społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Akcja „Szkoła do hymnu” odbyła się już po raz czwarty w wielu przedszkolach, szkołach, placówkach oświatowych w kraju, a także placówkach polonijnych. Wydarzenie miało na celu uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali uroczyście pełną wersję Mazurka Dąbrowskiego.

• „BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

• Bal Wszystkich Świętych to dobra okazja, aby przypomnieć sylwetki świętych. W dniu 28 października uczniowie z naszej szkoły mieli okazję, aby przez stroje przywołać swoich świętych. Chętni uczniowie prezentowali żywoty świętych, a także ciekawostki z ich życia oraz brali udział w konkursach na ich temat. Bal Wszystkich Świętych stał się dobrą okazją, aby uświadomić sobie, że każdy może zostać świętym .

• SPOTKANIE ZE STOMATOLOGAMI

• We czwartek 4 listopada 2021 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie ze stomatologami. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszanie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały sie co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy je prawidłowo czyścić. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na eksponacie sztucznej szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez stomatologa, a następnie według jego wskazówek naśladowały szczotkowanie zębów. Stomatolodzy przypomnieli również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa, a także o konieczności właściwego odżywiania się. Spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Były to niezwykłe warsztaty, które wzbogaciły wiedze dzieci na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety.

• SPOTKANIE Z PISARZEM...

• Dnia 22 października dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klasy czwartej wybrali się do CKSiT w Pruchniku na spotkanie z pisarzem panem Wojciechem Cesarzem. Na spotkaniu z pisarzem dzieci zapoznały się z tajnikami psiej psychologii. W trakcie edukacyjnego dialogu rozmawiano o emocjach i uczuciach zwierząt. Dialog wzbogacono prezentacją multimedialną, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych gości.

• AKCJA: ,,SZKOŁA PAMIĘTA"

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Pruchniku wzięła udział w akcji; ,,Szkoła pamięta". Została wykonana gazetka tematyczna, zaś uczniowie wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.