• AKTYWNA MAJÓWKA NA RZECZ PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI W RZESZOWIE

• Społeczność naszej szkoły podjęła wyzwanie w Wojewódzkiej Akcji Edukacyjno – Charytatywnej dla dzieci w Rzeszowie. Celem akcji było kształtowanie postaw społecznych i dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz uświadomienie dzieciom obecności osób chorych i niepełnosprawnych w ich najbliższym otoczeniu. Uczniowie zaangażowali się w dowolną formę aktywności fizycznej. Swoje działania potwierdziły kolażem zdjęć oraz wpłaceniu cegiełki na Podkarpacką Fundację Hospicjum dla Dzieci w kwocie 332 złotych.

• Rady na wakacje - spotkanie z ratownikiem medycznym

• W związku ze zbliżającymi sie wakacjami dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu ,,Bezpieczne wakacje". Dnia 7 czerwca 2021 roku społeczność szkolna gościła ratownika medycznego Pana Zbigniewa Nowaka. Celem wizyty naszego gościa było przygotowanie uczniów do czynności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku i w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, które mogą dzieciom przydarzyć się podczas wakacji i nie tylko. Dzieci miały także okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dowiedziały się także, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Spotkanie to było także doskonałą okazją do utrwalenia przez dzieci numerów alarmowych służb ratowniczych oraz do przypomnienia, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

opiekun Szkolnego Koła PCK: Z. Dybisz-Kubas

• „JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI”

• Uczniowie naszej szkoły Wiktoria, Laura, Julia, Wiktor oraz Maciek pod opieka Pani Izabeli Szkoły włączyli się w akcję "Jarosławskie Pola Nadziei”. Publiczna zbiórka pieniężna odbyła się 28 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruchniku oraz 30 maja 2021 r. pod kościołem w Pruchniku Górnym. Celem akcji było szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych a przede wszystkim pozyskanie funduszy na rzecz Domu Ulgi w Cierpieniu im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu prowadzonego przez Fundację Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II ”Wzrastanie”. Akcja miała podwójny wymiar: charytatywny i wychowawczy. Hospicjum w Jarosławiu działa od 4 lat. Niesie pomoc osobom nieuleczalnie chorym. Jego założycielem był nieżyjący już ks. Franciszek Rząsa. Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, za włączenie się w akcję.