• Konkurs plastyczny „Święto Majowe w mojej malej Ojczyźnie”

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Święto Majowe w mojej małej Ojczyźnie” organizowanym przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Celem konkursu było: kształtowanie i rozbudzanie poczucia tożsamości narodowej i kulturowej, zachęcanie szczególnie dzieci do obchodzenia świąt narodowych oraz zainteresowanie tematyką symboli narodowych. Wszystkim uczniom biorącym udział u konkursie życzymy powodzenia oraz trzymamy mocno kciuki.

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Każda rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to święto wolności i radości. Doskonale o tym wiedzą wszyscy Polacy. Dzisiaj z dumą patrzymy w przeszłość i wspominamy wielkie dokonania naszych przodków. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji w wykonaniu naszych uczniów:

3 Maja - prezentacja

• RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

• Aby Zmartwychwstały Chrystus

obudził w nas to, co jeszcze uśpione,

ożywił to, co już martwe;

niech światło Jego słowa

prowadzi nas przez życie do wieczności.

Radosnych, zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych

życzy:

Społeczność Szkoły Podstawowej

nr 2 w Pruchniku

• Wielkanoc tuż, tuż....

•  Dnia 19 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych.

Wielkanoc to najstarsze obchodzone przez chrześcijan święto. Niedziela palmowa rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Właśnie o tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w lany poniedziałek, opowiedzieli uczniowie naszej szkoły w swoim przedstawieniu. Wprowadzili wszystkich w niezwykły, świąteczny czas.

Apel przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem pani Izabeli Szkoły oraz uczniowie z klasy I  i III pod kierunkiem pani Lucyny Kos.

.

• WALENTYNKI

• Uczniowie podczas zajęć świetlicowych przygotowali słodkie walentynki, a szkolne Amorki wręczyły słodkie życzenia.

• KARNAWAŁ ZAKOŃCZONY

• Tanecznym krokiem kolorowe postacie zakończyły karnawał. Za dobrą muzykę odpowiedzialny był ksiądz Tomasz. Tegoroczny bal przebiegał w reżimie sanitarnym, ale również należał do udanych. Dziękujemy rodzicom i księdzu Tomaszowi za zaangażowanie.

• Dzień Patrona Szkoły

• Tradycją szkoły są obchody Dnia Patrona - bł. ks. Bronisława Markiewicza i udział we Mszy Świętej w intencji całej społeczności szkolnej. Mszę celebrował i kazanie wygłosił ksiądz Tomasz.

• "ŚWIĘTYM MOŻE KAŻDY BYĆ"

• Bal Wszystkich Świętych na trwałe wpisał się w kalendarium Naszej Szkoły. Były przepiękne, barwne stroje Świętych Patronów, popcorn i wspaniała muzyka, gry i konkursy. A wszystko dzięki zaangażowaniu Rodziców i księdza Tomasza.