• Lekcja biblioteczna : ,,O symbolach narodowych raz jeszcze"
          • Lekcja biblioteczna : ,,O symbolach narodowych raz jeszcze"

          •       13 listopada 2018 roku uczniowie klasy III wraz z wychowawca Panią Zdzisławą Dybisz- Kubas wybrali się do CKSiT w Pruchniku gdzie mieści się Biblioteka Publiczna. Celem  wizyty była lekcja biblioteczna, której temat brzmiał: ,,O symbolach narodowych raz jeszcze". Zajęcia  prowadziła Pani mgr Halina Stańko.  Zastosowano różnorodne metody - burzę mózgów, wyszukiwanie informacji w zbiorach biblioteki, powtórzenie dotychczasowej wiedzy.  Ważnym punktem było zwiedzenie wystawy ,,Moje korzenie" w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku zorganizowanej w ramach projektu WOLNOŚĆ. GODNOŚĆ.NIEPODLEGLOŚĆ na lata 2017 - 2021. Refleksją  wyniesioną ze spotkania było przede wszystkim to ,że warto poznawać historię poprzez rozmowy z rodzicami i dziadkami, a także samodzielnie podejmować trud wyszukiwania i porządkowania informacji.

        • DLA NIEPODLEGŁEJ
          • DLA NIEPODLEGŁEJ

          •      

                9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

                 Wszyscy zaangażowali się w przedsięwzięcia towarzyszące uroczystościom. Odbyły się konkursy plastyczne, polonistyczne i historyczne.

                 W konkursie plastycznym „Nasze symbole narodowe” wyróżnieni zostali: Maciej Wojdyła, Skrzęta Marcel, Olszańska Martyna, Szkoła Oliwia, Węgrzyn Gabriel, Kopeć Patrycja, Szczerbińska Amelia, Kiwacki Miłosz, Olejarz Nikola, Nowak Gabriel.

                 W konkursie przyrodniczym „Co wiem o Polsce?”. Przyznano następujące miejsca: I – Magdalena Tuleja, II – Wiktoria Kiwacka oraz Maciej Wojdyła.

                 Dyktando Niepodległościowe „Moja Mała Ojczyzna”, przyznano następujące miejsca: I – Magdalena Tuleja, II – Wiktoria Kiwacka oraz Kryspin Czarnejko.

                 Konkurs pięknego pisania „Moja Mała Ojczyzna”, wyróżnienie zostali: Oliwia Hamerla, Wiktoria Nowak, Gabriela Nowak oraz Emilia Szejnar - Sowa.

                Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Kto Ty jesteś? Polak mały”, wyróżnieni zostali: Magdalena Tuleja, Martyna Olszańska, Patrycja Kopeć, Julia Szkoła oraz Kornelia Tuleje.

                 W przestrzennych dekoracjach w barwach biało – czerwonych wyróżniony został Gabriel Bębenek.

                 Klasy i korytarze zostały udekorowane w barwach narodowych, uczniowie odświętnie ubrani z własnoręcznym wykonanym kotylionami, zaproszeni gości: Burmistrz Pruchnika: Pan Wacław Szkoła, Skarbnik Gminy Pruchnik: Pani Renata Mikłasz, Pracownicy Oświaty: Pani Halina Gładysz oraz Pani Katarzyna Kiper, Radny Pruchnika: Pan Stanisław Szkoła, Przewodniczący Rady Osiedla, a zarazem sierżant: Pan Zbigniew Nowak oraz chorąży sztabowy: Pan Mateusz Szkoła, rodzice, dziadkowie, nauczyciele emeryci zebrali się na uroczystościach.

                 Dokładnie o 11.11 przystąpiliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej” – wspólnie dumnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzięki hymnu państwowego i pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych słychać było w całej szkole, dzięki prowadzącemu koncert pieśni patriotycznych Panu Doktorowi Krzysztofowi Pupce. Uczniowie wszystkich klas i oddziału przedszkolnego wykonali poruszające serca pieśni patriotyczne.

                 Wzruszające recytacje utworów lirycznych wysłuchaliśmy w inscenizacji „O Niepodległości”. Następnie udaliśmy się na poczęstunek do biało – czerwonego stołu biesiadnego, w ty dniu wszystkie dania przygotowane były w barwach narodowych.

                    W tym roku mija 50. Rocznica oddania budynku tej szkoły, z tej okazji przygotowano wystawę fotograficzną „Stąd jesteśmy”. Pierwsze strony szkolnej kroniki z roku 1924 mówią o początkach nauki… Padają nazwiska wielu osób z tamtego czasu, których sylwetki zatarte gdzieś w pamięci dziś na nowo stają nam przed oczami. Jubileusz ten to też historia nierozerwalnie związana z historią Państwowości Polskiej na naszych terenach.

                 Dziękujemy wszystkim za zorganizowanie, życzliwość, pomoc, zaś uczniom za wzorowe zachowanie.

        • Lekcja patriotyzmu - inspirujące spotkanie z żołnierzami
          • Lekcja patriotyzmu - inspirujące spotkanie z żołnierzami

          •    Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości to nie tylko moment doniosły, ale wyzwanie organizacyjne. Uczczenie tego święta jest szczególnym zadaniem dla nauczycieli, pedagogów i rodziców. Kierując się uwspółcześnionymi, ale wciąż aktualnymi słowami Jana Zamoyskiego: „Taki będzie naród, jakie młodzieży wychowywanie”. Dnia 31.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruchniku zorganizowano kolejne już wydarzenie związane z datą 11-go listopada – tym razem było to spotkanie z żołnierzami: sierżantem Zbigniewem Nowakiem, młodszym chorążym Januszem Tomaszewskim, chorążym sztabowym Mateuszem Szkołą i szeregową Żanetą Nowak. Jego celem było przede wszystkim budowanie w młodzieży poczucia szacunku do ojczyzny, wzbudzania postaw patriotycznych i propagowanie wartości jakimi są m.in. honor, odwaga i poczucie obowiązków. Zaproszeni goście opowiadali o służbie, codzienności na poligonie, wyzwaniach, zagrożeniach i wyposażeniu wojskowym. Zachwyt wszystkich wzbudziły piękne mundury. Ich praca została przedstawiona jako powołanie i służba ojczyźnie. Z pewnością uczniowie zostali zaznajomieni z tak ważną tematyką a w ich młodych umysłach została rozpalona pasja i marzenia – świadczyły o tych choćby liczne pytania i szeroko otwarte oczy. Uczniowie klasy III w związku z wydarzeniem przygotowali program artystyczny – dzięki wspólnej recytacji, śpiewom i tańcom spotkanie to utkwi w pamięci. Inicjatorką spotkania była pani Zdzisława Dybisz-Kubas.

                Słowa szczególnej wdzięczności należą się dla pana sierżanta Zbigniewa Nowaka, który nie po raz pierwszy angażuje się w życie szkolnej i lokalnej społeczności jako Przewodniczący Rady Osiedla, ratownik medyczny, zastępca Naczelnika OSP Pruchnik 3, rodzic a przede wszystkim człowiek o otwartym sercu i umyśle.

        • Nauka poprzez zabawę - wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej oraz do Sali Zabaw ,,Korona" w Jarosławiu
          • Nauka poprzez zabawę - wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej oraz do Sali Zabaw ,,Korona" w Jarosławiu

          •          Równowaga pomiędzy nauką i zabawą jest konieczna. Kierując się tą myślą uczniowie naszej szkoły w dniu 25 października 2018 r. wybrali się na wycieczkę do Sali Zabaw „Korona” w Jarosławiu. Miejsce to sprawiło, że wszyscy zatopili się w świecie fantazji, gier i rozrywki. Wspólny czas wzmocnił więzi koleżeńskie. Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Opowieści o zawodzie strażaka, prezentacja sprzętu pożarniczego i różne ciekawostki sprawiły, że uczniowie jeszcze bardziej zainteresowali się tym tematem. Wiedza i serdeczność strażaków ujęły wszystkich uczestników. Oby takich wyjazdów było więcej, bo zdobywanie wiedzy przez doświadczenie i poznawanie nowych rzeczy i miejsc jest bardzo ważne.

        • GŁOŚNE CZYTANIE W PRZEDSZKOLU
          • GŁOŚNE CZYTANIE W PRZEDSZKOLU

          •  

            Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
            który puste życie napełnia światłem
            a puste serca wzruszeniem. 

            Kornel Makuszyński

             

                 Głośne czytanie jest bardzo proste, nie wymaga dużo czasu, a co najważniejsze jest bezpłatne J. Dzieci uwielbiają jak się im czyta, poznają i odkrywają piękno literatury. Najważniejszą rolę w budowaniu nawyku czytania powinien odgrywać dom. Często jednak przedszkole uzupełnia domowe czytanie poprzez codzienny kontakt z książką, dając szansę tym dzieciom, którym go brak. W związku z tym, w każdy poniedziałek października, kontynuowaliśmy tradycję głośnego czytania dzieciom poprzez włączanie do niej chętnych rodziców. Na nasze zaproszenie pojawiała się Pani Alicja Węgrzyn i bardzo jej za to dziękujemy. Otwierając książkę i zabierając malucha w świat fantazji kształtujemy w znaczący sposób jego postrzeganie, głód wiedzy i wyobraźnię – nade wszystko zaś, przyzwyczajamy go do codziennego obcowania z lekturą, dla siebie, dla relaksu, dla poznania świata.

             

            Dlatego kochani Rodzice czytajcie swoim dzieciom codziennie, jak również zapraszamy do głośnego czytania w naszym przedszkolu.

        • Śladami Pani Jesieni – wycieczka dydaktyczno-krajoznawcza  na wieżę widokową w Pruchniku
          • Śladami Pani Jesieni – wycieczka dydaktyczno-krajoznawcza na wieżę widokową w Pruchniku

          •     Piękno otaczającego świata, zapach powietrza, szum liści i unoszące się nici babiego lata zachęcają do wspólnych spacerów. Ponadto poznawanie Małej Ojczyzny jest jednym z ważniejszych elementów programów nauczania. Z tych właśnie powodów 17 października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na pieszą wyprawę po pobliskiej okolicy. Punktem docelowym była wieża widokowa. Trzeba dodać, że ze względu na ukształtowanie terenu trasa była wymagająca. Wszyscy jednak z uśmiechem na twarzy dotarli na miejsce i regenerowali siły podczas pikniku. Był to idealny czas na wspólne gry, konkurencje sportowe, rozmowy i zabawy. Podziwianie Pruchnika z wieży widokowej było również ciekawym przeżyciem – miasto w jesiennej odsłonie prezentowało się pięknie. Nie zabrakło również niespodzianek – uczniowie mieli okazję odwiedzić pobliską Farmę Albert Korzenie. Wielką radością był czas spędzony wśród zwierząt: przede wszystkim kucyków, psów różnych ras, kaczek i gęsi. Czas jednak dobiegał końca, żal  było wracać.

        • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
          • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

          •    14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście: przedstawiciele gminy oraz emeryci. Po odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała Pani Dyrektor Janina Szczepanik, która nakreśliła kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

               Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów pierwszej klasy pod nadzorem wychowawców. Były tańce, wiersze, piosenki i humorystyczne scenki. Po występnie uczniowie rozdali pamiątkowe laurki z życzeniami.

               Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust Pana Sekretarza Gminy, były kwiaty, były słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem pracowników oraz zaproszonych gości.

          • Dzień Chłopaka

          •     28 września upłyną pod znkiem obchodów  "Dnia Chłopca"  w naszej szkole. Dziewczynki wraz z wychowawczyniami czyuwały nad sprawną organizacją w wyborach "Super Chłopaka". Chłopcy musieli sie sprawdzić w konkurencjach zaplatania warkoczy, rozpoznawania loga samochodów, przyszycia guzików, kalamburach. "Super chłopak" był najlepszy w próbie odwagi, wytrzymałości i mądrości. Nie zabrakło piosenek, słodkości  i życzeń. Wszyscy świetnie się bawili.

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Bronisława Markiewicza włączyła historię!
          • Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Bronisława Markiewicza włączyła historię!

          • 4 października w naszej szkole odbyło się kolejne już spotkanie związane z propagowaniem Ogólnopolskiej Akcji BohaterON włącz historię. Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Przedstawiciele Rady Rodziców, Przewodniczący Rady Osiedla i wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Erwinę Dybisz, których celem było przybliżenie idei i znaczenia Powstania Warszawskiego, zachęcenie do wysyłania kartek do Powstańców a przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzebę dialogu międzypokoleniowego. Szczególną rolę odegrali uczniowie klasy III. Pod opieką wychowawczyni – pani Zdzisławy Dybisz-Kubas ( inicjatorki wydarzenia w naszej szkole) w sposób szczególny włączyli się w prowadzone zajęcia: byli przebrani za harcerza, żołnierza, powstańca, listonosza i sanitariuszkę. Wielość pomocy dydaktycznych, prezentacja multimedialna i wyświetlane filmy sprawiły, że uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w nieszablonowej lekcji. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu – piosenka powstańcza „Pałacyk Michla” wprowadziła uczestników w odpowiedni nastrój. Śmiało można stwierdzić, że data 1 sierpnia 1944 roku zyskała miano symbolu na trwałe zapisanego w sercach i w pamięci. Pamięć o Bohaterach została włączona!

        • CZEKOLADOWY AUTOBUS
          • CZEKOLADOWY AUTOBUS

          •          Dnia 27 września zaparkował przy naszej szkole „Czekoladowy autobus”. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach. Na początku otrzymały fartuszki i czapki prawdziwych cukierników. Oprócz degustacji, dzieci dowiedziały się jak powstaje uwielbiany przez wszystkich smakołyk. Najważniejsze jednak było samodzielne wylewanie płynnej czekolady do form. Samodzielne tworzenie i ozdabianie słodkości sprawiło im wielką frajdę. Wszystkie dzieła zostały zapakowane do pudełek i zabrane do domu. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy „Mistrzów Czekolady".

        • Włączamy historię - Akcja BohaterOn
          • Włączamy historię - Akcja BohaterOn

          •      Czy pamięć o bohaterach i współczesny wynalazek jakim jest Internet można połączyć i wykorzystać w sposób pożyteczny? Oczywiście, że tak. By słowa te znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, 27 września uczniowie klasy III włączyli sie w Ogólnopolską Akcję BohaterON włącz historię. Z tej okazji odbyła się wyjątkowa lekcja podczas której zaproszony gości - wolontariuszka Pani Erwina Dybisz przybliżyła szczegóły wydarzenia. Na początku  wychowawczyni pani Zdzisława Dybisz-Kubas przypomniała o obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości i wydarzeniach związanych z II wojną światową. Kolejny, a zarazem najważniejszym punktem spotkania była prezentacja multimedialna i projekcja filmów propagujących akcję. Wszyscy uczniowie otrzymali kartki, które będą mogli wysłać do Powstańców Warszawskich. Trzeba zaznaczyć, że wielość pomocy dydaktycznych połączona z wrażliwością i otwartością uczniów sprawiły, że wydarzenie to utkwiło nie tylko w pamięci, ale przede wszystkim w sercu.  Jednym z najważniejszych zadań w tym roku szkolnym jest prorogowanie wśród uczniów patriotyzmu, dlatego na lekcje została zaproszona również Pani Dyrektor Janina Szczepanik.

        • 7. edycja Narodowego Czytania
          • 7. edycja Narodowego Czytania

          •                 W sobotę, 8 września br. o godz.17.00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się w CKSiT na wspólnej literaturze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i tekstów „Antologii Niepodległości”. Wszystko rozpoczęło się od prezentacji życia i spuścizny literackiej pisarza, do którego przylgnęło miano „sumienia narodu polskiego”. Fragmenty książki „Przedwiośnia” zostały odczytane przez uczniów terenu Gminy Pruchnik i zaproszonych gości.

                            Tegoroczna edycja akcji miała wymiar szczególny, gdyż odbywała się w roku 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

                            Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

                            Naszą szkołę reprezentowała Patrycja, która wraz z tatą odczytała wiersz wybrany z „Antologii Niepodległości”. Całość spotkania zakończył słodki poczęstunek.

        • PŁONIE OGNISKO...
          • PŁONIE OGNISKO...

          •         20 września obok naszej szkoły zapłonęło ognisko, a wokół niego zasiedli nauczyciele i uczniowie, by oczekiwać złotej, polskiej jesieni. Pieczenie kiełbasy i ziemniaków a przede wszystkim unoszący się zapach i nastrój sprzyjały rozmowom i integracji. Nie zabrakło również gier i zabaw na świeżym powietrzu. Wspólnie spędzony czas dał wszystkim wielką dawkę energii - tak bardzo potrzebnej przez cały rok szkolny.

        • Dni Patrona Miasta i Gminy Pruchnik
          • Dni Patrona Miasta i Gminy Pruchnik

          •             Społeczność naszej szkoły dnia 14-16 września brała udział w obchodach Dnia Patrona Miasta i Gminy Pruchnik. Niedziela  była „Dniem dla rodziny”- uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta o godz. 15.00 w Kościele Parafialnym w Pruchniku. Po mszy był przemarsz wszystkich uczestników pod pomnik ks. Bronisława Markiewicza i złożenie kwiatów. Rynek w Pruchniku był następnym miejscem gdzie wszyscy się udali. Można było pooglądać występy m.in. Niepublicznego Przedszkola w Pruchniku, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku oraz uczniów naszej szkoły. Główną atrakcją był koncert Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej – AVANTI wraz z pokazem musztry paradnej i tańcem mażoretek oraz posadzenie dębów „Bronisław” i „Kostko” i rozdanie 100 sadzonek dębów na rocznicę 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Oprócz występów były słodkie przekąski, warsztaty, gry i zabawy. Dzieci mogły poprzez odbicie w czerwonej farbie swoich dłoni stworzyć flagę Polski.

            Mamy nadzieję, iż mając tak wspaniałego patrona – Ks. Br. Markiewicza  - za wzór – wszyscy będziemy go naśladować.

            Bardzo serdeczne podziękowania dla dzieci, rodziców oraz nauczycieli, którzy zaangażowali się i uczestniczyli w tych dniach.

        • BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE......
          • BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE......

          • Spotkanie z policjantem.

                    Kwestie bezpieczeństwa w naszej szkole stanowią priorytet. Kontynuacją cyklu wydarzeń o tej tematyce było spotkanie z przedstawicielem policji - mł. asp. Tomaszem Wojdyła. Głównym celem było zaznajomienie uczniów z tematyką bezpieczeństwa: w szkole, w  drodze do szkoły i w domu. Prelekcja gościa specjalnego ubogacona pomocami dydaktycznymi sprawiła, że prezentowane treści były nie tylko ciekawe, ale i skłaniały do dyskusji. Szczerze trzeba przyznać, że tematem szczególnie zainteresowani byli chłopcy - który mężczyzna nie marzył chociaż przez chwile, by zostać policjantem i stać na straży porządku? Organizatorką spotkania była pani Zdzisława Dybisz-Kubas.

        • PIERWSZA POMOC W NAGŁYCH WYPADKACH
          • PIERWSZA POMOC W NAGŁYCH WYPADKACH

          •        7 września w naszej szkole gościliśmy ratownika medycznego - pana Zbigniewa Nowaka. Warto podkreślić, że nie bez przyczyny odbyło się ono po raz kolejny - kwestie bezpieczeństwa są bardzo istotne, dlatego należy o nich przypominać nieustannie. Priorytetowym celem było wykształcenie u uczniów postawy odpowiedzialnej, która sprawi, że będą potrafili udzielić pierwszej pomocy w każdej sytuacji: omdlenia, krwotoku, skaleczenia, złamania, oparzenia, zakrztuszenia. Szczególnie interesujące, a przede wszystkim wcielające działania teoretyczne w praktykę były ćwiczenia wykonywane na fantomach. Trzeba podkreślić, że tym punktem programu uczniowie byli bardzo zainteresowani i zaangażowani. Próbowali również wykonywać ćwiczenia na sobie. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem ratownika. O tym, że spotkanie było odebrane przez wszystkich z entuzjazmem, świadczyła wielość zadawanych pytań. Inicjatorką wydarzenia była pani Zdzisława Dybisz-Kubas.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

          • „Gdy się uczysz, odkrywasz to, co już dawno wiesz.
            Gdy wprowadzasz to w czyn, udowadniasz, że posiadasz wiedzę.
            Gdy uczysz innych, przypominasz im, że wiedzą tak samo dobrze jak ty.
            Wszyscy jesteśmy więc uczniami, twórcami, nauczycielami.”

             

                  3 września w Szkole Podstawowej Nr 2 w Pruchniku miała miejsce inauguracja Nowego Roku Szkolnego. Uroczysty dzień rozpoczął się Mszą Świętą. Po Mszy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele udali się do budynku szkoły gdzie odbyła się część oficjalna. Podczas tej uroczystości swoją obecnością zaszczycił nas Radny Gminy Stanisław Szkoła oraz Przewodniczący Rady Osiedla Zbigniew Nowak. Na początku pani Dyrektor Janina Szczepanik przywitała wszystkich bardzo serdecznie, zachęciła do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły  i życzyła samych sukcesów w nauce. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Był to bardzo ważny moment dla pierwszoklasistów ich rodziców. W trakcie inauguracji można było wysłuchać wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów klasy III pod kierunkiem Pani Zdzisławy Dybisz-Kubas. Na końcu odbyły się spotkania z wychowawcami klas.

             

            ŻYCZYMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM SAMYCH SUKCESÓW!!!

        • WAKACJI NADSZEDŁ CZAS :)
          • WAKACJI NADSZEDŁ CZAS :)

          • Dzień 22 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2017/2018. Uroczyste zakończenie roku zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele o godz. 8.00. Następnie Pani Dyrektor, nauczyciele, rodzice oraz dzieci udały się do szkoły gdzie czekał na nas program artystyczny w wykonaniu Oddziału Przedszkolnego. Uroczyste rozdanie dyplomów dla uczniów oraz podziękowań dla rodziców uświetniły atmosferę. Apel zakończył się piękną przemowa Pani Dyrektor i zaproszenie dzieci do klas po Świadectwa Szkolne.

            NA TE WAKACJIE ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWIA, ROZWAGI I DUŻO ODPOCZYNKU,

            ABY WE WRZEŚNIU PRZEKROCZYĆ PROGI SZKOŁY Z NOWĄ SILNĄ ENERGIĄ!!!

          • PIKNIK RODZINNY

          •            Maj to szczególny miesiąc w życiu lokalnej społeczności, ponieważ stał się powodem do potrójnego świętowania: Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Piknik Rodzinny to już tradycja – szanowana i lubiana. W tym roku, 21 maja obchodziliśmy te uroczystości. Uczniowie przygotowali program artystyczny dedykowany Rodzicom. Każdy zaprezentował  coś oryginalnego. Przedszkolaki uczcili to święto wierszem, piosenką i radosną inscenizacją, zaś starsi koledzy skupili się na humorystycznych scenkach i współczesnym tańcu. Uwieńczeniem było zaśpiewanie „Sto lat”, złożenie życzeń i wręczeni kwiatów, a następnie odbył się poczęstunek.  Nad przebiegiem zabaw czuwała Grupa Animator Bazyl Art. Rodzice i dzieci w związku z tak radosnym świętowaniem mieli możliwość korzystania z różnych atrakcji m.in.: grill, popcorn, wata cukrowa, rysowanie kolorową kredą. Było wesoło, rodzinnie i wszystkim dopisywały humory.

             

        • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA, ŚWIĘTO FLAGI
          • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA, ŚWIĘTO FLAGI

          • „Powiewa flaga”
             

             Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie

             A na tej fladze biel jest i czerwień.

            Czerwień – to miłość, biel – serca czyste

                                                                  Piękne są nasze barwy ojczyste.

                                                                               Czesław Janczarski

             
            Często myślimy nad tym w jaki sposób mówić dzieciom o patriotyzmie i symbolach narodowych. Okazją do tego był zorganizowany dnia 27 kwietnia 2018 roku apel dotyczący Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Narodowej, który został przygotowany przez odział przedszkolny oraz kl. II wraz z wychowawcami. Naszą Szkołę w tym dniu odwiedzili ważni goście Burmistrz Pruchnika – Wacław Szkoła, Skarbnik – Renata Mikłasz, Radny  - Stanisław Szkoła oraz Pani Elżbieta Macierzanka. Uroczystość rozpoczęła się hymnem Polski po hymnie był  „Polonez” tańczący przez przedszkolaków. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały program artystyczny, w którym znalazły się wiersze, tańce oraz pieśni patriotyczne. Apel zakończyliśmy pięknym akcentem – piosenką o Ks. B. Markiewiczu w wykonaniu dwójki dzieci z kl.II.